Výživa

Nejlepší stravování je určitě přirozená potrava, maso (vnitřnosti), zelenina, přílohy. 
Když jsem vařila, používala jsem doplňky stravy, např. ROBORAN pro psy.  
Ochutnaly jsme i různé kvalitní granule bez obilovin s vysokým podílem masa. 
Nakonec jsem zůstala u granulí, které se vyrábějí tak, že se čerstvé maso při nízkých teplotách pomalu vaří ve své vlastní šťávě. 
Pokud si vzpomenu na způsob pomalého vaření / dušení ve vlastní kuchyni, při tomto způsobu přípravy zůstávají zachovány všechny živiny - a to bylo rozhodující pro moji volbu.   
Když se pejskovi postaráme o kvalitní stravu, můžeme mu prodloužit nejen život, ale i roky ve zdraví.  
Kvalitní strava navíc přispívá nejen ke zdraví pejska, ale působí blahodárně i na jeho vzhled. Wanda souhlasí. :)




Péče o exteriér 

K rozčesání srsti potřebujeme kartáč s dlouhými, na konci zakulacenými hroty. Dalším kartáčem již srst dále pročesáváme i rozčesáváme. 
Je potřeba zakoupit kartáč, který nemá na konci hrotů kuličky. Výborný je flexi kartáč, kde hlava kartáče je pružná. Díky tomu se dokonale přizpůsobí tělu psa a při česání se bez problémů dostanete i do míst hůře dostupných, jako je například podpaží. Unikátní je provedení, které nabízí z každé strany jinou tvrdost podložky. Tento kartáč vám pomůže rozčesat zacuchanou srst (strana s tmavou podložkou), tak i šetrně pročesat  již rozčesanou srst (strana se světlou podložkou) bez toho, aby chlupy přelámal. Je šetrný k dlouhé srsti. Na závěrečnou úpravu srsti můžeme použít kartáč se štětinami.  
Za ušima, kde by srst měla sklon se zacuchávat, používám kovový hřeben. 
  
Na prostříhávání srsti na tlapkách jsou třeba nůžky se zakulacenými špičkami, nejlépe zahnutélze použít i strojek
Potřebujeme také nějaké kleštičky na stříhání drápkůPsi s černými drápy mohou představovat výzvu, protože může být obtížné zjistit, kde začíná jeho „živá tkáň“. Drápek stříhejte pozvolna, postupně, po malých částech. Jakmile uvidíte bílý měkký kroužek, který obklopuje začátek „živé tkáně“, dále už nezastřihujte.
Uši je třeba čistit opatrně, ne hluboko do zvukovodu. K čištění mnoha záhybů boltce používám borovou vodu a vatové tyčinkyčištění zvukovodu (pokud je to potřeba) jsou různé speciální veterinární ušní čistící roztokykteré jsou v lahvičkách s aplikátorem. 
Oči vyplachuji čas od času také borovou vodou a okolí očí otírám navlhčenými gázovými čtverečky (dle potřeby, máme oči v pohodě), nosoretní rýhu je třeba osušit.

Péče o srst není nijak dramaticky náročná. Denně kartáčujeme pouze štěňata, aby se jim jemná srst nezacuchávala. 
Denně také výstavního psa, kde chceme docílit i výstavní srsti. Jinak stačí  2- 3 krát týdně. 
Když zvykáme štěně na česání od malička, kdy dostane i pamlsek, je péče o srst příležitost k pomazlení a podrbání a je příjemná pro obě strany. 

Vyhledávání